Manote Lietuva – demokratiška vakarietiška valstybė? Siurprizas!

https://lifesmockery.files.wordpress.com/2010/03/no-justice.pnghttps://lifesmockery.files.wordpress.com/2010/03/no-justice.png

Skaitau ir negaliu patikėti. Vakarietiškoje, demokratinėje valstybėje teismas nutarė, kad galima leisti viešai tyčiotis iš žmogaus vien todėl, kad pastarasis pats prisišaukė būdamas ne tos lytinės orientacijos kaip turėtų pagal Konstituciją! Neįtikėtina! Nesu teisininkas, tačiau manau, kad labai aiškiai suprantu keletą teisės aktų. Pateiksiu juos ir jums:

LR visuomenės informavimo įstatymas, 19 straipsnis, 2 dalis:

Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą.

LR baudžiamasis kodeksas, 155 straipsnis, 1 dalis:

Tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino žmogų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

LR baudžiamasis kodeksas, 170 straipsnis, 1 ir 2 dalis:

1. Tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų,baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

LR konstitucija, 29 straipsnis:

Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.

Perskaičius šiuos LR patvirtintus teisės aktus siūlau paskaityti porą komentarų skirtų straipsnyje minimos nuotraukos herojams:
„Urodai !!!!!!! Į duju kameras abu“, „Invalidai fuuj sudegint juos“

Daugiau komentarų pateikiama čia. Yra ir aiškinimų, kad juos reikėjo naikinti Hitlerio stiliumi, nes jie blogesni už žydus (toks komentaras turėtų susilaukti teisėsaugos dėmesio ir dėl antisemitinių pasisakymų) ir dar visokių baisybių.

Neįsivaizduoju kam nėra aišku, kad tokie komentarai pažeidžia aukščiau minėtus įstatymų straipsnius. Ogi pasirodo, kad tai nėra aišku mūsų teismams. Kaip ir minėjau, nesu teisininkas, tačiau žinau, kad teismai vadovaujasi teismų praktika. O tokią praktiką jau suformuota. A.Užkalnis buvo nuteistas pagal BK 155 straipsnio 1 dalį už šį komentarą:

„D. R. – jau viskas, tau gana, daugiau neberašyk, nes būsi blokuotas ir tave visi pamirš. Nesivargink, prieš tave jau 500 tokių buvo. Eisi smaukytis pas savo jedinstvininkus ant sienos, kur tau vieta. Dusk, iškrypusi urodliva, dvėsna.“

Man tai labai panašus komentaras į tuos kurie buvo parašyti prie minėtos nuotraukos. Tik čia atsiskleidžia Lietuvos dviveidiškumas: jeigu įžeidžiamas orumas šiaip piliečiui, tai baudžiam. Jei įžeidžiamas orumas homoseksualiam piliečiui, tai jis pats prisiprašė.

Komentarai yra kaip komentarai, suprantu. Dar suprantu ir kokį galbūt homofobiškų nuotaikų prokurorą. Tačiau net dviejų teismų suprasti yra neįmanoma valstybėje, kurios Konstitucijoje apibrėžta visų lygybė prieš įstatymą.

Teisėjų paaiškinimai, kad vaikinai įsidėdami nuotrauką suprato, kad bus tokia reakcija, skamba tarsi neretai matomi delfio komentatorių aiškinimai, kad mergina pati kalta, kad ją išprievartavo, mat buvo su trumpu sijonu. Tai skamba visiškai nepagrįstai.

Nesu homoseksualų teisių gynėjas ir nepritariu jų paradui Vilniuje. Tačiau teisinis nihilizmas man atrodo nesuvokiamas ir nesvarbu ar jis taikomas homoseksualui, heteroseksualui, kitatikiui, juodaodžiui ar dar kam nors! Įstatymai turi būti lygūs visiems. Skatinčiau LR seimo narius kreiptis į LR Konstitucinį teismą išaiškinimo ar toks Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Eduardo Maškevičiaus sprendimas atitinka konstituciją.

O apie komentarus galiu pasakyti tiek: jeigu dvi merginos įsideda nuotrauką kur jos bučiuojasi, tai komentarai pilasi iš serijos „kokios jus seksi“. Tai ne homoseksualumas, tai juk gražu! Netrūksta ir nuotraukų, kuriose vaizduojamos visiškos nuogybės ir jos prieinamos mažamečiams vaikams. Bet tai negadina vaikų. Komentatorių manymų tik du apsirengę vyrai bučiuojantys vienas kito yra holokausto lygio naikinimo vertos asmenybės…

Nėra ką ir pridurti. Tik gaila, kad esame tokie provincialūs ir atsilikę.

About the Author

voxcivis
Esu eilinis pilietis, toks pat kaip Tu, gerbiamas skaitytojau. Matyt ateina momentas gyvenime, kada atrodo, kad patyrei daug. Manau, man tas momentas atėjo (ir veikiausiai ne paskutinį kartą). Teko daug visko pamatyti - mokyklą, augimą aplinkoje, kur įvairus smurtas buvo įprastas, Lietuvos aukštąjį mokslą, darbo rinką, medicinos sistemą įvairiais rakursais, žmonių psichologiją, visuomenės gyvenimą, gabalėlį filosofijos ir dar daug visko. Tai įdomi gyvenimo kombinacija, kuri, pastebiu, kartais leidžia pamatyti šį bei tą gal kiek kitaip, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tokiomis įžvalgomis norisi pasidalinti. Mano labai mėgstamas atlikėjas - Vilijus Važnevičius (amžiną jam atilsį) - sykį koncerto metu sakė: "Neįsivaizduoju roko muzikanto - ne piliečio. Gali negroti - negrok. Gali nedainuoti - nedainuok. Neskauda - nekurk." Nesu roko muzikantas (gal šiek tiek širdyje), tačiau tai netrukdo būti piliečiu. Ir žinokit skauda. O kai skauda, visgi neišeina nerašyti. Kodėl? Nes rašymas padeda labai daug ką suprasti pačiam. Gal iš to pavyks suprasti kažką ir kitiems. Ir nebūtinai taip pat, kaip suprantu aš. Gal visiškai priešingai. O tai irgi puikus rezultatas. Nes suprasti visada yra gerai. Link to ir judėkime.

Be the first to comment on "Manote Lietuva – demokratiška vakarietiška valstybė? Siurprizas!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos