Vilniaus šildymo kainų sąmokslo teorija

„Vilniaus energija“, panašu, yra vienintelė šilumos tiekėja Lietuvoje, kuri negauna geresnės dujų kainos. Nuolaidą dujų kainai nustatė Vyriausybė kaip permokėjimo už „Gazprom“ tiektas dujas kompensacijos mechanizmą. Energetikos ministras teigia, kad taip elgiamasi tyčia, diktuojant dideles dujų kainas ir taip leidžiant pelnytis „Icor“ (buvusi „Rubikon group“) iš prekybos biokuru. „Icor“ akcininkai yra ir „Vilniaus energijos“ bei „Dalkia Lietuvos“ vadovai. „Vilniaus energija“ kaltina valstybines įstaigas, konkrečiau – „Lietuvos dujų tiekimą“, tuo, kad šios netiekia dujų reikiama kaina, nors panašu, kad net nebandė susitarti derybų procesu, kuris numatytas dujų pirkimo konkurse. Panašu, kad Vilniaus savivaldybė stoja Vilniaus energijos pusėn. Bent jau man, tai nėra keistas žingsnis.

Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutartis su „Dalkia Lietuva“ baigiasi 2017 metais vasarį. Visi kandidatai į merus pasisako griežtai prieš sutarties pratęsimą. Manau, kad tikslas yra iki to laiko išpešti kuo didesnį pelną iš susidariusios monopolinės situacijos. Tai patvirtina ir mano spaudoje išskaitytas teiginys, kad „Vilniaus energija“ vietoj to, kad bandytų susitarti su „Lietuvos dujų tiekimu“, kreipėsi į teismą dėl permokos grąžinimo. Visi puikiai žinome, kiek laiko trunka visokie teismai. Tai puikus mechanizmas vilkinti procesą, tuo tarpu vilniečiai mokės brangiau už šildymą ir kraus pelnus „Icor“. Nesu teisininkas ir nežinau visų niuansų, tačiau spėju, kad jei teismas užtruktų iki 2017 metų, kai baigsis sutartis, tai „Vilniaus energija“ galbūt dar pretenduotų į 19 milijonų eurų kompensacijos sumą.

Nežinau visos situacijos iki galo (ir kažin ar kas iš paprastų žmonių žino) ir remiuosi spaudos pateiktais faktais, kurie, kaip visada, yra abejotini. Tačiau man kelia nuostabą, kad kitose savivaldybėse šilumos tiekėjai sugebėjo gauti nuolaidą, o Vilniaus – ne. Todėl man atrodo  čia mano aprašytas scenarijus yra visai logiškas. Bet tai tik sąmokslo teorija.

P.S. Mano asmenine nuomone, jei „Vilniaus energija“ turėjo kažkokių šansų sumažinti vartotojams kainą dalyvaudama derybose su „Lietuvos dujų tiekimu“ ji turėjo dalyvauti tose derybose.

About the Author

voxcivis
Esu eilinis pilietis, toks pat kaip Tu, gerbiamas skaitytojau. Matyt ateina momentas gyvenime, kada atrodo, kad patyrei daug. Manau, man tas momentas atėjo (ir veikiausiai ne paskutinį kartą). Teko daug visko pamatyti - mokyklą, augimą aplinkoje, kur įvairus smurtas buvo įprastas, Lietuvos aukštąjį mokslą, darbo rinką, medicinos sistemą įvairiais rakursais, žmonių psichologiją, visuomenės gyvenimą, gabalėlį filosofijos ir dar daug visko. Tai įdomi gyvenimo kombinacija, kuri, pastebiu, kartais leidžia pamatyti šį bei tą gal kiek kitaip, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tokiomis įžvalgomis norisi pasidalinti. Mano labai mėgstamas atlikėjas - Vilijus Važnevičius (amžiną jam atilsį) - sykį koncerto metu sakė: "Neįsivaizduoju roko muzikanto - ne piliečio. Gali negroti - negrok. Gali nedainuoti - nedainuok. Neskauda - nekurk." Nesu roko muzikantas (gal šiek tiek širdyje), tačiau tai netrukdo būti piliečiu. Ir žinokit skauda. O kai skauda, visgi neišeina nerašyti. Kodėl? Nes rašymas padeda labai daug ką suprasti pačiam. Gal iš to pavyks suprasti kažką ir kitiems. Ir nebūtinai taip pat, kaip suprantu aš. Gal visiškai priešingai. O tai irgi puikus rezultatas. Nes suprasti visada yra gerai. Link to ir judėkime.

Be the first to comment on "Vilniaus šildymo kainų sąmokslo teorija"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos