Ar Temidė bus akla pėsčiuosius partrenkusiems?

http://vezejugidas.lt/wp-content/uploads/2013/03/Temid%C4%97.jpg

Šiandien įvyko teismo procesas rezonansinėje T.Narbuto gatvėje partrenktos pėsčiosios byloje http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/vilniaus-t-narbuto-g-perejoje-19-mete-prazudziusi-i-kazlaite-atgailauja-dave-3-000-euru-59-483013?cf=df. Prieš teismą stojo kaltę pripažįstanti I.Kazlaitė. Nesu teisininkas ir gal klystu, tačiau iš žiniasklaidos susidaro įspūdis, kad situacija labai panaši kaip ir Jono Radzevičiaus byloje: pėsčiasis ėjo per perėją ir buvo mirtinai partrenktas automobiliu. Kaltininkas prisipažįsta, dėl kaltės gailisi, žada atlyginti visą patirtą žalą. Išskyrus vieną faktą: J.Radzevičius tai padarė absoliučiai girtas.

J.Radzevičius už tokį nusikaltimą gavo 3 metus ir 8 metus kalėjimo, bausmę atidedant 3 metams lygtinai. Taigi, iš esmės liko laisvas. Siūlau kaip sąmoningai visuomenei stebėti I.Kazlaitės teismo procesą ir įsitikinti, kad garsus vardas nesuteikia mažesnės bausmės labai panašių aplinkybių byloje. O turint omenyje tai, kad I.Kazlaitė žmogų partrenkė būdama blaiva, o J.Radzevičius – visiškai girtas, mano galva, bausmė turėtų būti net mažesnė. Sekantis teismo posėdis – vasario 19ąją.

About the Author

voxcivis
Esu eilinis pilietis, toks pat kaip Tu, gerbiamas skaitytojau. Matyt ateina momentas gyvenime, kada atrodo, kad patyrei daug. Manau, man tas momentas atėjo (ir veikiausiai ne paskutinį kartą). Teko daug visko pamatyti - mokyklą, augimą aplinkoje, kur įvairus smurtas buvo įprastas, Lietuvos aukštąjį mokslą, darbo rinką, medicinos sistemą įvairiais rakursais, žmonių psichologiją, visuomenės gyvenimą, gabalėlį filosofijos ir dar daug visko. Tai įdomi gyvenimo kombinacija, kuri, pastebiu, kartais leidžia pamatyti šį bei tą gal kiek kitaip, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tokiomis įžvalgomis norisi pasidalinti. Mano labai mėgstamas atlikėjas - Vilijus Važnevičius (amžiną jam atilsį) - sykį koncerto metu sakė: "Neįsivaizduoju roko muzikanto - ne piliečio. Gali negroti - negrok. Gali nedainuoti - nedainuok. Neskauda - nekurk." Nesu roko muzikantas (gal šiek tiek širdyje), tačiau tai netrukdo būti piliečiu. Ir žinokit skauda. O kai skauda, visgi neišeina nerašyti. Kodėl? Nes rašymas padeda labai daug ką suprasti pačiam. Gal iš to pavyks suprasti kažką ir kitiems. Ir nebūtinai taip pat, kaip suprantu aš. Gal visiškai priešingai. O tai irgi puikus rezultatas. Nes suprasti visada yra gerai. Link to ir judėkime.

Be the first to comment on "Ar Temidė bus akla pėsčiuosius partrenkusiems?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos